Tillbaka till samtliga rapporter

Cykelbana !

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana av Christina Larson, 14:04, sön 11 augusti 2019

Skickades till Lysekils kommun, 1 minut senare

Dålig markering för cykelbana/bilväg och gångbana ! Stor olycksrisk !

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:00, sön 8 september 2019

  • Hej och tack för din återkoppling. Ärendet är vidarebefordrat till Trafikingenjören på Lysekils kommun för vidare hantering. Generellt kan man beskriva läget på platsen som att det finns en körbana (bilväg) där bussarna vänder och att det i övrigt finns gångbana/trottoar längs kajen (HavetsHus) och vidare längs berget ner mot Havsbadsområdet och över gångbanan korsas av infart till parkeringen. Någon cykelbana finns där inte. Men trots detta skall Trafikingenjören göra en syn på plats för att se huruvida något behöver förtydligas ytterligare.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Utreds

    Postat anonymt 07:54, mån 16 december 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?