Tillbaka till samtliga rapporter

Lupiner

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage av Emil Jacobson, 11:33, fredag 9 augusti 2019

Skickades till Alingsås kommun, 2 minuter senare

Hej! På båda sidor om vägen växer det lupiner. Dessa behöver rrensas bort då de är en invasiv art.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • I nuläget så har vi inga speciella åtgärdsprogram mot just Lupiner, ytorna sköts enligt ett uppgjort schema.

    Postat anonymt 08:13, måndag 19 augusti 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:13, måndag 19 augusti 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:13, måndag 19 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?