Tillbaka till samtliga rapporter

Duscha här? Nej tack!

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Riksvägar/Trafikverket), anonymt 17:29, måndag 12 augusti 2019

Skickades till Trafikverket, 1 månad, 1 dag, 15 timmar, 21 minuter senare

Antingen är brunnen igensatt eller felplacerat. Jag fick duscha idag, fast inte hemma! Går det att fixa? Vill gärna duscha hemma o inte på cykeln på cykelvägen ...

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Vägen är Trafikverkets så jag skickar över ärendet dit.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:52, tisdag 13 augusti 2019

  • Vattenansamlingen återkommer varje gång efter en lite större regnskur. Och nu täcker den hela bredden på lokalvägen så bilister har ingen chans att undvika. Cykelbanan blir då översköljd. Det tar flera dagar innan vattnet försvinner, fast omkringliggande väg (innan och efter) torkat upp för länge sedan.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 17:30, tisdag 10 september 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Kategori ändrat från ‘Igensatt brunn’ till ‘Vägar (Riksvägar/Trafikverket)’

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:46, onsdag 11 september 2019

  • Hej Ärendet är översänt till Trafikverket som ansvarar för vägen. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:47, onsdag 11 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?