Tillbaka till samtliga rapporter

Farlig parkering IGEN

Rapporterat av iOS i kategorin Parkering, anonymt 10:14, torsdag 8 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Bilden talar för sig själv. Behövs daglig tillsyn som sagt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet skickas vidare till Bohus-Surte vägförening.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:08, torsdag 8 augusti 2019

  • Hej, Nu har inte vägföreningen ansvar för felparkering så det ör böttre kommunen hanterar ärendet

    Postat anonymt 12:38, torsdag 8 augusti 2019

  • En kopia skickades till dem också.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 13:20, torsdag 8 augusti 2019

  • Hej, detta är ett problem som Ale kommun vet om och våran parkeringsövervakare åker hit titt som tätt.

    Jag kommer sätta ärendet i Fixa min gata som löst då vi har detta ärende hos oss redan.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:15, torsdag 8 augusti 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.