Tillbaka till samtliga rapporter

Gatulamporna mellan 84-86 och 82-80 är trasiga

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Lars Antbäck, 23:27, tisdag 6 augusti 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Bägge lamporna är släckta trots att andra på gatan är tända, samma sak gäller lampan i backen ner mellan 70-74

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för anmälan.

    Vi skickar detta vidare till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 12:42, onsdag 7 augusti 2019

  • 190809 Nu är även gatulamporna vid 78-80 och 76-78 släckta. Så nu är det totalt fyra gatulampor i rad på Skårdalsvägen som inte fungerar.

    Postat anonymt 12:36, fredag 9 augusti 2019

  • Tack för informationen, hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:33, fredag 9 augusti 2019

  • Generellt sett fungerade det riktigt bra med snabb kommunikation med kommunen, bra tjänst

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Lars Antbäck 17:01, onsdag 4 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?