Tillbaka till samtliga rapporter

Trångt.

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 08:32, måndag 5 augusti 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Någons häck växer jätte långt ut i gång och cykelbanan och så ligger det fullt med äpplen från deras träd där också. Mina barn och hundar har blivit bistuckna där pga detta.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för informationen. Vi lägger en påminnelse i deras brevlåda att de behöver klippa in sin häck samt plocka upp frukten från deras träd som trilla ner på gång- och cykelvägen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:47, måndag 5 augusti 2019

  • Fortfarande lika trångt och eländigt med massa rutna äpplen på marken. Getingarna älskar de dock.

    Postat av Kalle 17:18, fredag 23 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?