Tillbaka till samtliga rapporter

Felparkerad bil, IGEN

Rapporterat av iOS i kategorin Parkering, anonymt 12:26, tis 30 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Åter en felparkerad bil. Behövs daglig tillsyn

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Vi skickar det vidare till trafik-kontoret.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 14:47, tis 30 juli 2019

  • Hej, P-vaktbolaget har varit ute på plats idag och kommer kolla över denna gata extra framöver.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:14, tis 30 juli 2019

  • Kanon. Bra om de kommer tidigt på morgonen eller senare på dagen då folk parkerar på eftermiddagen och åker på morgonen. Problemet har eskalerat det senaste. Iblan står det bilar ut i korsningen.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 18:24, tis 30 juli 2019

  • Denna är under uppsikt så Ale kommun kommer att kolla detta titt som tett

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:41, ons 11 december 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.