Tillbaka till samtliga rapporter

Infarten till Tores Allköp.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 21:21, fredag 26 juli 2019

Skickades till Skurups kommun, 4 minuter senare

Infarten till Tores Allköp dvs gångbanan har stora hål/gropar. Kan ni laga det ? Det har varit så i minst 5 år. Kantstenen är också helt skadad. Man kan snubbla och skada sig när man går där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för upplysningen. Trottoaren tillhör Trafikverkets ansvar samt att en del av ligger på privat mark. Kontakta Trafikverket på telefonnummer 0771-921921 för att påkalla deras uppmärksamhet om hålen och även fastighetsägaren till parkeringen så får de åtgärda sina hål.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:22, tisdag 30 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?