Tillbaka till samtliga rapporter

3 eller 4 lampor trasiga mellan norra trollevik och södra på lokalkörbanan. 1 lampa på busshållplatsen norrgående.. inte alls kul att gå där nu när det blir mörkt på kvällarna.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 23:36, måndag 22 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Har varit trasigt några veckor.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Ärendet är överfört till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:38, tisdag 23 juli 2019

  • Problemet är åtgärdat.

    // Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:46, måndag 29 juli 2019

  • Samma fel sa dem att de hade fixat men det var det ej. Konstigt att dem sa så .fick maila en gång till

    Postat anonymt 11:10, tisdag 20 augusti 2019

  • Hej och tack för rapporten. Vi skickar det vidare till Ale El återigen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:07, tisdag 20 augusti 2019

  • Ale El hälsar att detta ska fungera nu.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:59, onsdag 21 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?