Tillbaka till samtliga rapporter

Nedskräpning av kabel

Rapporterat av iOS i kategorin Nedskräpning, anonymt 08:48, torsdag 18 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Någon har dumpat delar av kabel/vajer (stulen kopparledning?). Har legat där ett par veckor. Denna ligger på cykelvägen ned mot Rv45 från Denofa i Nödinge

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Jag ser att denna mark är privatägd. Den ägs av en person på följande adress; c/o LEWERTH, STEN STUREGATAN 8, 41139 GÖTEBORG

    Jag meddelar Park-enheten i Ale kommun också för deras information, däremot är det i första hand markägarens ansvar att städa.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 10:52, torsdag 18 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:41, torsdag 15 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?