Tillbaka till samtliga rapporter

Brunnsgaller hamnat snett. Delat galler. Innebär risk för bilar och cyklar att köra över.

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 19:50, söndag 14 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Vet inte hur länge gallret varit snett men bör ses över omedelbart. Bil eller cykel som kör över riskerar skador då det är som ett potthål nu i och med att ena delen är kvar medan andra ligger snett. Även gående kan drabbas om de går där och råkar trampa i, snubbla eller fastna. Mindre risk dock gör gående då det är mitt i vägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Gallret är nu utbytt, tack för att du rapporterade in detta till oss.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:28, måndag 15 juli 2019

  • Snabbt agerat, grymt bra!

    Postat anonymt 20:55, söndag 11 augusti 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.