Tillbaka till samtliga rapporter

Stort hål i gatan intill avloppsbrunn

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Micke, 18:01, fredag 12 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Underminerat hål vid avloppsbrunn infart till parkering

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan.

    Detta har rapporterats flertalet gånger men jag skickar det vidare till Bohus-Surte vägförening igen.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:56, måndag 15 juli 2019

  • VA-enheten är ute och åtgärdar detta den 15/7.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:22, måndag 15 juli 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 20:04, fredag 9 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?