Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig belysning vid skejtramp på Kronanskolan där elkablar sticker ut.

Rapporterat i kategori Gatubelysning av Anna, 13:52, söndag 7 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Vid Kronanskolan Älvängen finns det en skejtramp. Där finns en gatulampa där elkablar sticker ut från lampan. Upptäcktes idag då barnen lekte på skolgården.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:39, måndag 8 juli 2019

  • Denna lampa satt snett och felet är meddelat till föreningen i området, vilka är dom som har hand om belysningen där. Med största sannolikhet håller felet på att åtgärdas. Därav sticker kablar ut. Tack för att du hörde av dig! Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:58, måndag 8 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?