Tillbaka till samtliga rapporter

Felplacerad skylt

Rapporterat av Android i kategorin Vägmärken och skyltar, anonymt 12:16, fredag 5 juli 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Skylten är felplacerad. Eller så saknar den tillägsmärke. Gångban börjar vid bomen. Ca. 100 meter bort. Och den är placerad ca. 20 meter innan våran infart till huset. Så i praktiken kör vi på gångbanan varje gång vi ska till huset. Den skylten placerades på plats för 1 år sedan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:21, fredag 5 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 12:23, fredag 2 augusti 2019

  • Hej, förlåt att jag inte svarat men jobbet är beställt att flytta detta vägmärke och det kommer förhoppningsvis ske denna vecka

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:28, onsdag 14 augusti 2019

  • Hej, denna är nu flyttad.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 14:38, tisdag 20 augusti 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?