Tillbaka till samtliga rapporter

Trädgrenar hänger långt in på vår tomt.

Rapporterat i kategori Träd och buskage av Nina Lönnborn, 19:42, onsdag 19 juni 2019

Skickades till Skurups kommun, 3 minuter senare

Vi bor på Ejderstigen och träden som står längs med Storkvägen behöver kapas. Kommunens träd har grenar som hänger in en bra bit på vår tomt, det ena trädets grenar är dessutom väldigt nära vårt hustak, detta har varit så i ca 2 år.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tyvärr hörde vi inget från kommunen angående ärendet. Ärendet var klart när vi kom hem efter jobb. Synd att kommunen inte återkopplar till en.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Nina Lönnborn 20:47, onsdag 17 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?