Tillbaka till samtliga rapporter

Trimmning av gräs?

Rapporterat av iOS i kategorin Park/Grönyta, anonymt 08:20, tis 18 juni 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Vet ej om detta är kommunens mark, men vi som går här dagligen skulle uppskatta om gräset klipptes ned.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Det är kommunal mark.

    Ärendet är överfört till berörd enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:57, tis 18 juni 2019

  • Rättning. Vägen är statlig och ärendet är överskickat till Trafikverket.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 10:11, tis 18 juni 2019

  • Trafikverket har nu gjort en beställning av gräsklippning.

    Postat anonymt 10:27, ons 19 juni 2019

  • Klippt.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 22:17, tis 17 september 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 22:17, tis 17 september 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.