Tillbaka till samtliga rapporter

Trasiga skivor på bro/spång över bäcken till "skolskogen"

Anonym rapport i kategori Park/Grönyta, 12:04, tisdag 28 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Det ligger liknande plyfaskivor på stockar lagda över bäcken. Dessa är nu så murkna så det blivit flera hål i och det ser ut som om någon har trampat igenom. Hoppas ingen blivit skadad. Möter ofta skolklasser på väg till/från skogen/grillplatserna. Nu har, troligen Veidekke som börjat markarbete för sitt bygge, gjort en fin grusgång som går utanför deras byggstängsel. Jättebra och det fungerar finfint att ta sig till skogen nu både för skolklasser och oss övriga som vill ut i skogen., förutom just denna lilla bro. Gå in stigen efter gula husen, håll vänster utefter husen längst ner på Vättarnas väg. Hoppas så att någon kan fixa detta :-) //mvh Hélena

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan.

    Ärendet är överfört till berörd enhet Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:56, tisdag 28 maj 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?