Tillbaka till samtliga rapporter

På gång- och cykelvägen från Buregatan ned mot Baldersgatan finns en papperskorg som nu är överfull och hundbajspåsar börjar hänga på utsidan. Papperskorgen har inte blivit tömd på 3 veckor. Det finns också en tillhörande hållare för hundbajspåsar och påsarna är också slut sedan flera, flera veckor!

Anonym rapport i kategori Avfall och återvinning, 13:29, fredag 24 maj 2019

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

Det händer lite nu och då att denna papperskorg glöms bort. Vad jag förstår så är det Green som ska tömma samt sätta upp nya påsar. Men så här länge har det inte dröjt tidigare. Jag är hundägare så därför har jag koll på var det finns påsar och hundlatriner i Alingsås

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag har vidarebefordrat detta till entreprenören, det är inte Green längre utan vi har bytt entreprenör till LP entreprenad.

    Postat anonymt 15:13, fredag 24 maj 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 15:13, fredag 24 maj 2019

  • Detta ordnades i Fredags 25/5.
    Nu hoppas vi att entreprenören inte missar den mer.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 14:48, tisdag 28 maj 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 14:48, tisdag 28 maj 2019

  • Problemet fixades på kortare tid än vad hade trott! Så tummen upp 👍

    Postat anonymt 14:36, måndag 24 juni 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.