Tillbaka till samtliga rapporter

En björk som snart välter och kommer lägga sig över gatubelysningsledningen.

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 06:41, tis 14 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Björken står utanför adress: Ryd Kalvaspölen 325, mitt i Ryd och den lutar mer och mer. Vet att grannar har ringt in tidigare för att få hjälp att ta bort den innan den välter över vägbelysningsledning och vägen men inget har hänt. Men nu välter den när som helst.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 13:23, ons 15 maj 2019

  • Ärendet ska nu vara löst.

    Postat anonymt 14:20, tis 21 maj 2019

  • .

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:45, tis 21 maj 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.