Tillbaka till samtliga rapporter

Hål

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga) av Elisabeth Kruse, 22:28, måndag 13 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Precis jämte ett stort brunnslock blir det ett hål i asfalten. Mitt emellan tvärvägen ( Änggårdsvägen) och fartdämpare.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:47, tisdag 14 maj 2019

  • Hej Ale kommun skall kolla på detta Tack för att ni rapporterade in detta

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 09:45, tisdag 14 maj 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 06:58, tisdag 11 juni 2019

  • Hej, detta skall vara åtgärdat tillfälligt nu. Förhoppningen är att det skall asfalteras där under hösten 2019

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 07:23, måndag 1 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?