Tillbaka till samtliga rapporter

När är ny belysning i drift?

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 22:45, torsdag 9 maj 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Denna belysning och den som är vid multisport arenan samt vid simhall har varit släckt länge när driftar man detta, senare installerad belysning har man tänt upp fort! Kan kännas otryggt då det är becksvart i detta område som är promenad stråk.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din fråga och anmälan.

    Ärendet är överfört till Ale El.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:11, fredag 10 maj 2019

  • Ärendet är nu löst.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 15:32, tisdag 14 maj 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.