Tillbaka till samtliga rapporter

Ett hål vid dagbrunn?

Rapporterat i kategori Vägar (Övriga) av Malin Backman, 17:10, tisdag 30 april 2019

Skickades till Lysekils kommun, 5 minuter senare

Gick förbi korsningen Västra Kronbergsgatan och Norra Kronbergsgatan i LYSEKIL. Såg att det är ett hål i vägbanan vid ett galler i gatan. Har inte uppmärksammat det tidigare, så jag vet i te hur länge det här varit där.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan, vi var och gjorde en tillfällig lagning under gårdagen och kommer idag komma tillbaka till platsen och göra en permanent lagning.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 08:09, torsdag 2 maj 2019

  • Jättesnabb återkoppling, samt snabb tillfällig lagning, men det är ff inte åtgärdat permanent efter en månad. Bilarna som kör över hålet drar med sig den tillfälliga lagningen.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat av Malin Backman 10:40, tisdag 4 juni 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Brunnen är åtgärdad sedan en tid, ärendet stängs.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 15:02, tisdag 3 september 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?