Tillbaka till samtliga rapporter

Rök från grusväg

Rapporterat av iOS i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 19:00, onsdag 24 april 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Det ryker från grusvägen då bilar kör upp och ned till parkeringen. Tvätt som boende hänger ut blir smutsig och dammet är även giftigt att inandas.

Med vänlig hälsning, Alexandra.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 11:05, torsdag 25 april 2019

  • Hej Fritidsenheten har kontakt med entreprenör som räknar med att sommarsaltning av vägen kommer att ske på måndag. Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 15:25, fredag 26 april 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 20:19, onsdag 22 maj 2019

  • Nu när bygget av gång/cykelbana är igång så ryker vägen någon fruktansvärt igen!

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:58, söndag 7 juli 2019

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:43, måndag 8 juli 2019

  • Hej Entreprenören höll på med en speciell hantering förra veckan, det dammade väldigt. Nu är den delen klar, man räknar inte med att det ska damma längre. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:08, måndag 8 juli 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?