Tillbaka till samtliga rapporter

Belysning skymd av växtlighet

Anonym rapport i kategori Träd och buskage, 11:35, sön 7 april 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Sandliden har flera ställen där belysningen är skymd av träd.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:49, mån 8 april 2019

  • Hej! Har varit och tittat på belysningen det är som jag ser det vid en armatur som det är vegitation nära, vi kommer inte göra någon insats just nu utan vi får samla på fler objekt innan vi gör en insats. Med vänlig hälsning Anders Alfredsson

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (anders alfredsson) 13:49, tors 11 april 2019

  • Det stämmer inte att det är ett ställe. Sandliden är en lång backe. Jag går där ofta om kvällarna. Ta en tur till när mörkret lagt sig och föreställ dig att du är ett skolbarn på väg till skolan eller hem från träningen eller stallet på Jennylund.

    Postat anonymt 15:54, tors 11 april 2019

  • Tack för din kommentar. Ärendet är återsänt till park. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:17, tors 11 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:55, sön 5 maj 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:31, sön 2 juni 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:12, sön 30 juni 2019

  • Tills höstmörkret faller är det bra om detta åtgärdas

    Postat anonymt 23:48, sön 28 juli 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Hej igen, vi skickar detta vidare.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:55, mån 29 juli 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 00:00, mån 26 augusti 2019

  • Nu börjar många nya skolbarn i skolan och snart är det mörkt både när de ska gå till och från skolan. Bryr sig kommunen om dem?

    Postat anonymt 16:42, mån 23 september 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:21, tis 24 september 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 20:45, mån 21 oktober 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:44, mån 18 november 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 21:54, mån 16 december 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:58, måndag 13 januari 2020

  • Noll prio med säkra gångvägar när det gäller belysning

    Postat anonymt 10:16, tisdag 11 februari 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för din påminnelse. Ansvarig enhet har fått påminnelse. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 11:13, tisdag 11 februari 2020

  • Hej, vi skall åka dit och titta igen när det mörkt för att göra en bedömning, jag tror att min kollega som ansvarar för belysningen har koll på att eventuellt byta belysning här också.

    Tack för att du rapporterade in detta

    Med vänlig hälsning Anders Alfredsson

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 13:27, måndag 17 februari 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 13:02, tisdag 10 mars 2020

  • Om ni ska kolla när det är mörkt får ni prioritera detta, det blir, tack och lov, allt ljusare ute.

    Postat anonymt 14:29, tisdag 7 april 2020
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Vi skickar det vidare till ansvarig enhet.

    Hälsningar kontaktcenter

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 15:53, tisdag 7 april 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:50, tisdag 5 maj 2020

  • Kategori ändrat från ‘Gatubelysning’ till ‘Träd och buskage’

    Postat av Ale kommun (Nihlén) 12:59, måndag

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?