Tillbaka till samtliga rapporter

Mycket grus

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 19:13, onsdag 3 april 2019

Skickades till Alingsås kommun, 2 minuter senare

Cykelbana ej sopad

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Kommunen är inte väghållare på den aktuella gc-banan. Sanden kommer sopas upp av någon av deras entreprenörer Kontakta annars Trafikverket 0771-921921

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 08:31, torsdag 4 april 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:35, torsdag 4 april 2019

  • Statusuppdatering

    Postat anonymt 08:35, torsdag 4 april 2019

  • Rättelse : Trafikverket är väghållare på den aktuella sträckan och sanden kommer sopas upp av någon av deras entreprenörer. I annat fall kontakta Trafikverket 0771-921921

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:16, torsdag 4 april 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.