Tillbaka till samtliga rapporter

Kvistar och buskar slängs på väg upp mot skogen.

Anonym rapport i kategori Avfall och återvinning, 13:45, måndag 1 april 2019

Skickades till Alingsås kommun, 4 minuter senare

Kommunen tog ner träd och lade vid vägen på stigen upp till skogen. Nu har många börjat slänga trädgårdsavfall där. Det började slängas för 1 år sedan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 14:24, tisdag 30 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 17:13, tisdag 28 maj 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 19:59, tisdag 25 juni 2019

  • Tack för din synpunkt, vi tittar över detta och gör åtgärder om vi så beslutar.
    Stänger frågan i Fixa min gata men har kvar den i vårt interna system.

    Postat anonymt 10:32, torsdag 27 juni 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 10:32, torsdag 27 juni 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:32, torsdag 27 juni 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?