Tillbaka till samtliga rapporter

Jag bor på Sunnanvindsvägen 11 i Abbekås. Huset byggdes 2010 och framför vår tomt finns något som skulle vara en gång/cykelstig. Området här är fullt med ogräs, sly nerfallna träd/grenar och jag har fullt sjå med allt ogräs m m somkommer in på min tomt. Jag hade för något år kontakt med er, men ännu har inget skett. Så min fråga är: När kommer det att hända något. Här? Samtidigt kan jag nämna, att det saknas ytterbelysning i slutet på Kalmarvägen, så att man måste ha ficklampa med sig, när man är ute och går på kvällen för att inte snubbla.

Anonym rapport i kategori Gång- och cykelbana, 10:36, tors 21 mars 2019

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Tacksam för besked. M v h Barbro Valdix

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:06, tors 18 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:32, tors 16 maj 2019

  • Hej,

    Detta ärende är fortfarande öppet, antagligen är det löst eller inte längre aktuellt. Vi kommer markera det löst. Om ärendet inte blivit löst, skapa då ett nytt så undersöker vi det då.

    Mvh Kommunteknik

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 10:35, måndag 25 januari 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.