Tillbaka till samtliga rapporter

Jag bor på Sunnanvindsvägen 11 i Abbekås. Huset byggdes 2010 och framför vår tomt finns något som skulle vara en gång/cykelstig. Området här är fullt med ogräs, sly nerfallna träd/grenar och jag har fullt sjå med allt ogräs m m somkommer in på min tomt. Jag hade för något år kontakt med er, men ännu har inget skett. Så min fråga är: När kommer det att hända något. Här? Samtidigt kan jag nämna, att det saknas ytterbelysning i slutet på Kalmarvägen, så att man måste ha ficklampa med sig, när man är ute och går på kvällen för att inte snubbla.

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Barbro Valdix, 10:36, torsdag 21 mars 2019

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Tacksam för besked. M v h Barbro Valdix

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:06, torsdag 18 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:32, torsdag 16 maj 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?