Tillbaka till samtliga rapporter

Nedfallet träd

Rapporterat av iOS i kategorin Träd och buskage, anonymt 09:54, torsdag 21 mars 2019

Skickades till Alingsås kommun, 1 minut senare

En björk har fallit över gångvägen i park Decum i Stadsskogen, Alingsås. Det är på den sidan som är närmst Skogskullegatan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 12:12, torsdag 21 mars 2019

  • Statusuppdatering

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:12, torsdag 21 mars 2019

  • Trädet är avsågat, men ligger kvar i delar vid stigen. Eftersom det är en park kanske man borde forsla bort det också??

    Postat anonymt 10:56, torsdag 18 april 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.