Tillbaka till samtliga rapporter

Flis på gångväg

Rapporterat av iOS i kategorin Vinterväghållning, anonymt 11:27, måndag 18 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Ligger kvar flis på gång/cykelbanan, många barn som börjat cykla nu med hög risk för tråkiga vurpor..

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Sandupptagning från gator, cykelvägar och gångbanor påbörjas när det är lämpligt efter snösmältningen. Vanligtvis påbörjas arbetet i slutet av mars och beräknas vara avslutat innan maj månads utgång. I många fall avslutas arbetet tidigare. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 14:48, måndag 18 mars 2019

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:16, måndag 15 april 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?