Tillbaka till samtliga rapporter

Hundrastgård översvämmad

Rapporterat av iOS i kategorin Hundrastgårdar, anonymt 18:51, lördag 16 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Det verkar som hundrastgården har obefintlig dränering. Helt vattensjuk. Vissa gropar på sina ställen också, bland annat en vid stängslet som medför att små hundar kan rymma.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:35, måndag 18 mars 2019

  • Groparna vid grinden ska vara åtgärdade, att det blött vid denna årstid är inte mycket att göra åt.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Anders Alfredsson) 07:44, tisdag 26 mars 2019

  • En grop på ena långsidan nära det nordöstra hörnet är kvar. Stort nog att små hundar kan smita ut.

    Tillstånd ändrat till: Öppen

    Postat anonymt 20:59, lördag 13 april 2019
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Tack för informationen. ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:05, måndag 15 april 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 22:10, måndag 13 maj 2019

  • Detta ska vara åtgärdat.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Anders Alfredsson) 13:33, fredag 14 juni 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?