Tillbaka till samtliga rapporter

Bom

Anonym rapport i kategori Vägar (Övriga), 16:46, torsdag 14 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 4 minuter senare

Vad är det för ful bom ni satt upp? Vad var det för fel på lilla rondellen som var anlagd tidigare?

Bomen är felplacerad och är tänkt att stå där bilar genar genom privat mark.

Gör om gör rätt

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej En bom är inte alltid snygg men den gör sin funktion. Att man inte vill ha den gamla stenen som var tidigare är pga att man måste kunna använda denna väg om det är så att man måste leda trafiken här i fall något händer. Sen har Ale kommun erbjudit den privata markägaren att stänga av där fordon kör över gräset men dom har avböjt så det är inget Ale kommun kan göra något åt.

    Med vänlig hälsning Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 09:35, fredag 15 mars 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.