Tillbaka till samtliga rapporter

Storm på väg!!!

Rapporterat av Android i kategorin Avfall och återvinning av Håkan Winsnes, 07:07, fredag 8 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 3 minuter senare

Metall förpackningar har inte tömts på länge vid Surte södra och stormen är på väg. Montera gärna bättre ljus och skärmad vägg. Nu blåser soporna iväg. En kamera övervakning hade varit på sin plats då några slänger all möjlig sörja. /mvh. Håkan Winsnes Videgårdsvägen 84

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:30, fredag 8 mars 2019

  • Hej Det är FTIAB som har ansvar för återvinningsstationerna. Vid återvinningen finns en information var man anmäler fulla behållare och skräpigt. Denna anmälan har vi sänt till FTIAB. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 16:30, fredag 8 mars 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?