Tillbaka till samtliga rapporter

Brunn igensatt

Rapporterat av iOS i kategorin Igensatt brunn, anonymt 17:55, tisdag 5 mars 2019

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

När det regnar är det en stor pool på gatan. Brunnen är precis i hörnet mellan Humlegången och Rosengången, mitt emellan Humlegången 13 och 14 på nummer 13 sida av vägen. Samma gäller precis runt hörnet på Roséngången innan med når bostäderna.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till berörd enhet. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 08:14, onsdag 6 mars 2019

  • Brunnarna tillhör Börsagårdens samfällighetsförening. Vi får be dig kontakta dem. Vi ändrar ärendet till "ej ansvarig" Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: inte kommunens ansvar

    Postat anonymt 10:32, onsdag 6 mars 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.