Tillbaka till samtliga rapporter

Flera gatulampor ur funktion

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 17:34, tisdag 19 februari 2019

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Gatulamporna har varit trasiga så länge jag kan minnas, vet att dem lagades för crika 1-2år sedan och slutade fungera kort därefter, vad jag vet har de aldrig lagats där imellan.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Vi tyder det som att det gäller belysning utmed lokalkörbanan och översänder ärendet till Ale El. Om du menar belysningen i rondellen eller på- och avfarterna är det Trafikverkets ärende. Var vänlig återkom i så fall. Hälsningar Kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 08:35, onsdag 20 februari 2019

  • Det kördes ner en stolpe här, medan Ale El väntade på material och tillstånd att byta denna så byttes stolpen av en entreprenör till trafikverket som helt enkelt bytte fel stolpe. Stolpen verkar vara kopplad och klar men matningen är inte ansluten, Ale El har varit i kontakt med trafikverket för en bekräftelse på att allt är färdigt för att spänningssätta. Hälsningar Kontaktcenter

    Postat anonymt 10:15, fredag 22 februari 2019

  • Fortfarande öppen, via enkät, 08:10, onsdag 20 mars 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?