Tillbaka till samtliga rapporter

Lampor ur funktion

Rapporterat av iOS i kategorin Gång- och cykelbana, anonymt 19:38, lördag 9 februari 2019

Skickades till Lysekils kommun, 2 minuter senare

Gångvägen ner till skolan är utrustad med gatlampor. De två nedersta lamporna är ur funktion.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan. De två sista lamporna emot Mariedalsskolan tillhör inte den ”allmäna belysningen” utan tillhör skolan och därmed driftas den inte utav LEVA utan internt av Fastighetsenheten. Ditt ärende kommer i systemet att markeras som löst, men vi vidarebefordrar ärendet till ansvarig handläggare för vidare åtgärd. //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 11:04, onsdag 13 februari 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.