Tillbaka till samtliga rapporter

Stort hål i trottoaren vid infarten till Alléskolans parkering. Farligt för gående och kan bli farligt för bilar.

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Carina Sigmund-Ekström, 08:00, fredag 1 februari 2019

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

Det har varit hål här länge och hålet växer, i trottoaren. Detta utgör en fara för gående men även för bilarna som kör där. Det kan gå fjädrar eller fjäderben etc. Jag bor inte i kommunen och visste inte att man utifrån kunde göra en felanmälan. Tror att hålet har varit där ett par år nu, men storleken på hålet nu utgör en fara. Bruksgatan 1 vid infarten till Alléskolans parkering.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för info Vi åtgärdar detta

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Herman Cassé 08:14, fredag 1 februari 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?