Tillbaka till samtliga rapporter

Trottoar mot fastighet behövs markeras vad som är trottoar och vad som tillhör bostadshus. Idag parkerar bilar på trottoar och skymmer sikt för fordon som kör och ska svänga till Landsvägen.

Rapporterat i kategori Parkering av Jimmy Söderling den 08:19, onsdag 9 januari 2019

Skickades till Skurups kommun, mindre än en minut senare

Hyresgäster till bostadshus bryr sig inte om tomtgräns. Kan bero på att markerad tomtgräns saknas. Tycker att kommunen kan måla tomtgräns på asfalten och sätta upp skylt.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?