Tillbaka till samtliga rapporter

Is på hela gatan sanda NU!

Rapporterat av Android i kategorin Vinterväghållning, anonymt 11:12, måndag 7 januari 2019

Skickades till Tyresö, 2 minuter senare

Hela gatan är full med is. Alla halkar runt såväl gående som bilister. Snälla sanda omedelbart! Tack på förhand!

Ps Plogbilen glömmer ofta att vinterröja på Solstensvägen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 11:34, måndag 4 februari 2019

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.