Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig trottoar - lösa plattor

Rapporterat i kategori Gång- och cykelbana av Inger Svensson, 16:44, onsdag 2 januari 2019

Skickades till Skurups kommun, 1 minut senare

Trottoar med lösa plattor som står "upp"/ligger väldigt ojämt. Kan orsaka skada för gående. Utanför hus Långgatan 13. Tillhör ej hyreshusen. Problemet har varit där ca 1 år men har förvärrats det sista halvåret. Har varit i kontakt i detta forum tidigare men då hände det ingenting, försöker nu igen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Inger Svensson 20:49, onsdag 30 januari 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?