Tillbaka till samtliga rapporter

Trasig gatlampa

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 10:00, lör 3 november 2018

Skickades till Lysekils kommun, 5 minuter senare

Trasig gatlampa på gränsen mellan Gullmarsgatan 20 och 22.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan. Ärendet är vidarebefordrat till vår driftansvarige och kommer att kontrolleras inom kort. Lysekils kommun har dock som generell riktlinje att inte vidta åtgärd på enstaka gatljus som slocknar utan att det i sådana fall åtgärdas i samband med planerad rondering.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:40, mån 5 november 2018

  • Tack för besked men när är nästa planerade rondering? Området är mycket mörkt och kan upplevas som otryggt. Hus i närheten är fritidsbostad och något ljus därifrån, dvs ljus som lyser upp platsen) kan man inte räkna med. Tacksam för ny uppdatering från er eller kontaktperson att kontakta. Med vänlig hälsning, Jeanette Fant

    Postat anonymt 12:35, mån 5 november 2018

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören; Tillstånd ändrat till: Löst, 17:43, lör 1 december 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.