Tillbaka till samtliga rapporter

Döda träd som bör tas bort

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage av Agneta Colsman, 11:47, tors 18 oktober 2018

Skickades till Ale kommun, 2 minuter senare

Många döda träd i raskanten 0 på andra sidan gångvägen mot Keillersväg i bäckravinen. De bör tas bort innan någon blir skadad.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för din anmälan. Ärendet är översänt till ansvarig enhet. Hälsningar Kontaktcenter.

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 13:18, tors 18 oktober 2018

  • Hej! Vi kommer att fälla dessa träd under senhösten.

    MVH Anders Alfredsson

    Postat av Ale kommun (Anders Alfredsson) 10:41, fre 2 november 2018

  • Fortfarande öppen, via enkät, 11:25, fre 16 november 2018

  • Hej, detta ska vara åtgärdat enligt parkchefen.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (Gustaf Nilvall Ale kommun Infrastruktur) 08:40, måndag 11 mars 2019

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?