Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysningen sönder!

Anonym rapport i kategori Gatubelysning, 19:57, sön 23 september 2018

Skickades till Skurups kommun, 2 minuter senare

Det finns minst 3 gatubelysningar på vår gata som är sönder sen ett par dagar tillbaka. Har även uppmärksammat vid våra promenader att gatubelysningen är sönder på många gator i byn.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Jag fick höra av mig två gånger till kommunen för att få svar och problemet åtgärdat. Denna sida hjälpte mig inte men Mail kontakt med ansvarig hjälpte. Fick bekräftelse på mitt Mail samt problemet åtgärdat

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:59, mån 22 oktober 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.