Tillbaka till samtliga rapporter

Gatubelysning trasig

Rapporterat av iOS i kategorin Gatubelysning, anonymt 15:39, tors 13 september 2018

Skickades till Lysekils kommun, 1 minut senare

Är troligen glapp i lampan funkar ibland.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din anmälan, enligt driftinstruktion ifrån Lysekils kommun vidtas åtgärd endast när fler lampor på rad slockar (vissa undantag finns t.ex. utsatta korsningar mm). Åtgärd vidtas då istället vid de planerade ronderingar som vi genomför på gatljusnätet. Jag vidarebefordrar ändå ditt ärende till ansvarig för gatljuset.

    //Johan - LEVA i Lysekil

    Tillstånd ändrat till: Åtgärd är schemalagd

    Postat av Lysekils kommun (LEVA i Lysekil AB) 13:51, tis 2 oktober 2018

Ge en uppdatering

Din information kommer endast att användas i enlighet med vår sekretesspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?