Tillbaka till samtliga rapporter

Staketet

Rapporterat av iOS i kategorin Lekplatser, anonymt 16:40, sön 13 juni 2021

Skickades till Ale kommun, 5 minuter senare

Varför har man inte satt staket hela vägen? Små barn som inte tänker sig för rasar ner på asfalten nedanför. Det är Väldigt lätt att snubbla ner eller snubblande man går upp.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej och tack för din felanmälan.

    Vi på kontaktcenter i Ale kommun har tagit emot ditt ärende och skickar det vidare till ansvarig verksamhet, hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat anonymt 09:17, mån 14 juni 2021

  • Information från ansvariga för lekplatsen, mark- och exploateringsenheten: "Vi ser över hur mycket som ska förlängas och försöker åtgärda det så att platsen känns tryggare." Hälsningar kontaktcenter

    Postat anonymt 08:27, tors 24 juni 2021

  • Det är åtgärdat och har blivit så bra 👍👍👍

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 19:02, lör 16 oktober 2021

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.