Tillbaka till samtliga rapporter

Hanaskog

Rapporterat av Android i kategorin Träd och buskage, anonymt 08:47, söndag 5 juli 2020

Skickades till Östra Göinge kommun, 3 minuter senare

3st träd skadade vid lekplatsen Barn i sällskap med föräldrar bryter av stora grenar på träden. Det är ofta glassplitter, cigarettfimpar och annat skräp runt sittplatserna vid lekplatsen.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tråkigt att vandalisering sker av våra yttre miljöer. Tyvärr kan vi inte ha personal på palts alltid för att hindra detta. Städning kommer att ske av ytorna vid nästa tillfälle som papperskorgarna töms.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Östra Göinge kommun (Östra Göinge kommun Samhällsbyggnad) 08:24, måndag 6 juli 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 09:16, söndag 2 augusti 2020

  • Tyvärr kan vi inte ha personal på plats alltid för att hindra detta. Tillsyn och allmän skräpplockning sker kontinuerligt varje vecka.

    Postat av Östra Göinge kommun (Östra Göinge kommun Samhällsbyggnad) 08:55, torsdag 6 augusti 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?