Tillbaka till samtliga rapporter

Dålig gång/cykelväg

Rapporterat av Android i kategorin Vägar (Övriga), anonymt 14:53, onsdag 22 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Gång/cykelvägen är dålig på många ställen. Asfalten har stora gropar. Det ligger ofta även stora grenar på vägen som är lätta att cykla på och falla eller snubbla över.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Hej, jag kan bara instämma med dig då jag själv går där ofta och det ligger under planering att åtgärda denna. Jag vet dock ej när men hoppas under 2020. Tack för att du skickade in detta ärende.

    Mvh Tobbe Engström

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Tobbe Engström) 15:22, onsdag 22 januari 2020

  • Fortfarande öppen, via enkät, 16:33, onsdag 19 februari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

eller Inga personuppgifter sparas och du får inga uppdateringar om denna rapport.

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?