Tillbaka till samtliga rapporter

Massor med slängda flasflaskor

Anonym rapport i kategori Nedskräpning, 15:49, torsdag 2 januari 2020

Skickades till Ale kommun, 1 minut senare

Ligger massor med slängda glasflaskor vid elskåpet. Vissa trasiga så även glassplitter uppe på trottoaren.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Tack för anmälan.

    Markägare är; Bostadsrättsföreningen Furuhöjdsterrassen BOX 2033, 44502 SURTE

    Det är markägaren som primärt är ansvarig för att städa upp.

    Ärendet överförs även till berörd enhet inom kommunen iom att trottoaren var berörd.

    Hälsningar kontaktcenter

    Tillstånd ändrat till: Pågående

    Postat av Ale kommun (Kontaktcenter) 09:33, fredag 3 januari 2020

  • Flaskorna borttagna.

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat av Ale kommun (anders alfredsson) 08:18, tisdag 7 januari 2020

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?