Tillbaka till samtliga rapporter

Hjulspår i gräsmattan.

Anonym rapport i kategori Park, 13:05, mån 28 maj 2018

Skickades till Skurups kommun, 5 minuter senare

I samband med byte av lyktstolpar i området har det uppstått hjulspår i gräsmattan. Innebär svårigheter att klippa gräset (ytan förvaltas av samfälligheten Ringduvan) och är mindre bra då ytan nyttjas av lekande barn mm.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Har ej fått någon återkoppling från kommunen.

    Postat anonymt 21:13, tors 28 juni 2018
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Ej åtgärdat. Ingen återkoppling från kommunen, har även mailat men utan svar. Oklart om Skurups kommun använder FixaMinGata även om de hänvisar till tjänsten på sin hemsida.

    Postat anonymt 07:20, fre 27 juli 2018
    Fortfarande öppen, via enkät

  • Fortfarande inte åtgärdat och har inte hört något från kommunen.

    Postat anonymt 21:53, ons 5 september 2018
    Fortfarande öppen, via enkät

Ge en uppdatering

Din information kommer endast användas i enlighet med vår integritetsskyddspolicy

Nästa: Berätta för oss om dig

Din uppdatering

Berätta för oss om dig

Har du ett lösenord för FixaMinGata?