Tillbaka till samtliga rapporter

Gatustenen som angränsar mot gräsmatta i vändzon har varit lös/trasig sedan vinter 2016 då en plogbil körde sönder. Trots tidigare anmälan till kommun har ingen åtgärd vidtagits.

Anonym rapport i kategori Övrigt, 10:28, tors 24 maj 2018

Skickades till Tyresö, 1 minut senare

KantStenen som ramar in vägbanan mot tomten är lös mot Solstensvägen 6, precis i vändzon. Detta inträffade vintern 2016 då en plogbil körds sönder kanten. Problemet blir värre. Armeringsjärn som stack ut och utgjorde en risk för boende har fått tas bort. Tidigare anmälan har gjorts till kommunen, ingen åtgärd.

RSS-flöde för uppdateringar till denna rapport Erhåll epost när uppdateringar ges till denna rapport

Uppdateringar

  • Frågeformulär ifyllt av rapportören

    Tillstånd ändrat till: Löst

    Postat anonymt 12:32, tors 21 juni 2018

Den här rapporten är nu stängd för uppdateringar. Du kan skapa en ny rapport på samma plats.